top of page

Program kurzů jachtingu

Sobota

17:00 nalodění, ubytování a seznámení se kapitánem, lodí a posádkou. Večer se na lodi probere plán plavby a vysvětlí se první pravidla.

Neděle

cca 9:00 vyplouváme, za plavby se probírají v praxi plachty, techniky vedení lodi, každý se dostatečně dostane ke kormidlu i k plachtám. Oběd na kotvě, odpolední plavba na plachty a večer nácvik zajíždění do maríny. Večer výuka a příparava ke zkouškám.

Pondělí

cca 9:00 vyplouváme, trénují se manévry s lodí pod motorem. Nájezdy na molo, couvání k molu, mooringová lana, kotvení v maríně. Oběd u mola, odpoledne plavba pod plachtami, zakotvení v zátoce na kotvě, nácvik manipulací s kotvou. Večer teoretická příprava ke zkouškám. Noc na kotvě v zátoce.

Úterý

cca 9:00 vyplouváme, dopoledne plavba na plachty a výuka trimu a efektivity plachet. Oběd, po obědě následuje nácvik emergency situací – muž přes palubu, záchrana z moře, taktika krizových situací při ztroskotání lodi, první pomoc. Plavba do maríny, posádka zcela sama již provádí všechny manévry s kotvením v maríně a to několikrát aby si každý vyzkoušel a zvládnul sám s lodí bezpečně přistát. Večer teoretická průprava na zkoušky.

Středa

dopoledne volno na koupání či výlet, vyplouváme s obědem cca 12:00, plavba na plachty, následuje noční plavba, kdy se všichni účastníci vystřídají ve vedení lodi, navigaci, důležitý je praktický výcvik v navigaci pomocí majáků a náměrů (ne vždy se dá spolehnout na GPS a naši absolventi se na moři neztratí). V časných ranních hodinách se zakotvíme a dospíme.

Čtvrtek

dopoledne teoretická cvičení k přípravě na zkoušky. Po obědě vyplouváme na plachty do marína Biograd, zde znovu probíhá výcvik přistávacích manévrů. Večer příprava na zkoušku a tzv. falešná zkouška, kde je každý účastník přezkoušen jako bude druhý den u zkoušky.

Pátek

dopoledne probíhá zkouška na kapitanátu v Zadaru. Průkaz je posílán přímo z kapitanátu na adresu každého účastníka a to do cca 2-3 týdnů. Je nezbytné si čitelně podepsat fotky. V pátek večer svobodní slaví v maríně svojí novou hodnost, ženatí odjíždějí na noc domů.

Sobota

dopoledne do cca 10:00 hod opouštíme loď a vzhůru do vnitrozemí.

(úmyslně neuvádíme jména marín a zátok, kam se bude plout, neboť trasa se vždy plánuje podle počasí a podle přání posádky)

bottom of page